Home » Turystyka » Co można robić ciekawego w długie weekendy?

Długie weekendy to bardzo dobre rozwiązanie – w końcu jeśli sprawnie podejdziemy do tego, bardzo prawdopodobne, iż będziemy mieli na przykład 7 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie mogą być również być za częste – ciągle jesteśmy krajem na dorobku, ale z pewnością odpoczynek każdemu pracującemu się należy. Jednak wcale nie jest powiedziane, iż trzeba koniecznie siedzieć w weekend w swoim mieszkaniu, ogrodzie bądź na działce. To takie schematyczne… Lepszym pomysłem może być wycieczka zagraniczna. Chociażby wycieczka do Wilna, Sztokholmu czy Wenecji.

Co roku, w szczególności wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane szybciej jak świeże bułki. To dobrze, przecież poznawanie innych państw, ludzi, potraw, etc. jest bardzo ciekawe, ale także rozwijające nas. Na wycieczkę zagraniczną można pojechać na własna rękę, ewentualnie z grupą bliskich, lecz również z biurami podróży. Z pewnością ta druga alternatywa jest tańsza. Przecież jeżeli chcielibyśmy spędzić długi weekend w Neapolu – przykładowo, sam transport to spory koszt. Choć nie jest to regułą. Można powiedzieć, że obie opcje mają sporo zalet.

Dla osób, które wolałyby pojechać autem, a do tego nie mają za dużo czasu oraz pieniędzy, można polecić zwiedzanie Polski. Przecież chociażby Kazimierz nad Wisłą to miejsce, gdzie możemy miło spędzić weekend. Interesujące są także zamki, które pokazują historię Polski. Dla tych osób, które raczej nie przepadają za tłumami, absolutnie odradzić można Zakopane. Zakopane to bardzo popularny kurort wakacyjny, ale gdy są długie weekendy, zimowa stolica Polski jest niemal oblężona przez turystów – szczególnie tych z Warszawy.
źródło: creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, http://aofn.pl, http://firmaprzewozowagdansk.pl

Pozostałe artykuły:

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

Ciekawe wpisy

transport logistyka

Jeżeli jesteśmy odpowiednimi oraz profesjonalnymi kierowcami nic nie stoi na ...